Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Hogyan tisztítsuk az ezüstöt?

Hogyan tisztítsuk az ezüstöt?
Sok lakásban található ezüst vagy réz dísztárgy, de mégse tudjuk mit kezdjünk velük

Sok lakásban található ezüst vagy réz dísztárgy: egy réz lámpa vagy kilincs, egy ezüst gyertyatartó, cukortartó, étkészlet vagy akár az ékszereink. Igényességet és szépséget is sugároznak. Ki ne venné elő az ezüst étkészletet egy-egy ünnepi alkalomkor? Ilyenkor szoktunk azzal szembesülni, hogy az emlékeinkben oly szép és kecses étkészletünkön barnás-feketés foltok vannak. Ebben az állapotban persze nem lehet az asztalra tenni őket…

Ilyenkor gyors megoldásra van szükség. Az ezüstön keletkezett feketés, barnás foltok természetes (de korántsem szép) jelenségek. Ezt az ezüstszulfid okozza, ami a levegőben található kéntől keletkezik.

Mit tegyünk ilyen esetben?

Sokan ajánlják a természetes, szódabikarbónás-sós megoldást. Egy szódás-sós pasztát kennek az ezüstökre és forró vízzel öblítik le. Ez a módszer azonban ritkán hozza azt az eredményt, amelyet látni szeretnénk. Amennyiben csak kis elszíneződések vannak az ezüstön, akár hatásos is lehet, de nagyobb foltok esetén ne várjunk nagy eredményeket a szódabikarbónától. Ilyenkor szükség van vegyszer használatára is. Az erősen szennyezett, lefeketedett ezüstök tisztítására ajánljuk a Ezüst- és réztisztító pasztánkat Ezzel a szerrel nem csak az ezüstöt, de a réz és a bronz tárgyakat is megfelelően tisztíthatjuk. Használata nagyon egyszerű. Öntsünk a tisztítószerből egy keveset egy puha, nem szöszölő textíliára, és jó alaposan dörzsöljük át vele a tisztítandó tárgyat. Néhány perc eltelte után bő vízzel mossuk le a tárgyat és szárítsuk meg. Fontos, hogy az étkészletek esetében kiemelten odafigyeljünk arra, hogy eltávolítsuk a vegyszert a késekről, villákról, kanalakról.

 

Tipp: 
Minden vegyszerrel okosan kell bánni! Használjunk gumikesztyűt, mert az ezüsttisztító a kezünket sem kíméli! Ne használjunk többet, mint amennyire valóban szükség van. Tartsuk minden esetben szem előtt, hogy a vegyszerek rendeltetésszerű felhasználásával óvhatjuk környezetünket!